Кременчуцький НВК №4
Правила ліцеїста

«  Вересень 2018  »

Вітаю Вас, Гість · RSS 23.09.2018, 11:48

Правила ліцеїстів та наслідки їх порушення

Кременчуцький ліцей №4 цінує свою репутацію серед батьків, учнів та освітян, тому вимагає виконання правил, що наведені нижче: Усі учні дотримуються Кодексу честі ліцеїста, знають  гімн, поважають символіку ліцею.

Кожен ліцеїст зобов'язаний  носити  ліцейську форму.

Усі учні своєчасно приходять на заняття, не пізніше ніж за 5  хвилин до початку занять. Не допускаються пропуски без поважних причин. Батьки повинні оперативно (телефоном, заявою або особисто) інформувати ліцей про причини відсутності учня. Усі пропуски занять повинні бути підтверджені медичними довідками (пропуск не більше ніж одного навчального дня може бути письмово підтверджений батьками). За відсутності учня 3-х і більше днів він допускається до уроків за наявності медичної довідки або розпорядженням директора на підставі письмової заяви батьків.  Хворі учні відпускаються додому за рекомендацією медпрацівника та з дозволу чергового адміністратора (батьки попереджаються в телефонному режимі). Учні можуть бути зняті із занять лише за письмовим розпорядженням адміністрації.

Під час навчальних занять усі учні знаходяться в приміщенні ліцею, відпускаються лише за погодженням з класним керівником. З метою недопущення сторонніх осіб, вхід до приміщення в позаурочний час лише за бейджами.

Верхній одяг зберігається в роздягальні. Не допускається носити до ліцею зайві речі. За збереження речей, які не мають відношення до навчального процесу (в т. ч. мобільних телефонів), адміністрація відповідальності не несе й розшуком не займається.

Вживання нецензурних виразів є грубим порушенням дисципліни. Ввічливість, стриманість, доброзичливість є нормою поведінки ліцеїста. Крадіжки особистого або ліцейного майна не сумісні зі статусом ліцеїста. Ліцеїсти повинні дотримуватись гарних манер по дорозі до ліцею та по дорозі додому.

Для ліцеїстів неможливе будь-яке приниження товаришів, фізичний або психологічний тиск на них.

Ліцеїсти відповідають за книжки, отримані в бібліотеці, та обладнання, яке використовується на уроках. Втрата або псування майна ліцею з боку учнів компенсуються їх батьками.

Непокора вчителям, адміністрації ліцею, необґрунтована відмова відповідати на уроці, заповнювати щоденник або надати його вчителю для виставлення оцінки є грубим порушенням ліцейного етикету.

Ліцеїсти повинні своєчасно виконувати домашні завдання. Пропуски уроків з будь-яких причин не є підставою для невиконання завдань (виключення – один навчальний день після тривалої  хвороби, перебування у лікарні).

Не дозволяється паління в приміщенні та на території ліцею. Для неповнолітніх учнів ліцею (до 16 років) паління цигарок на вулицях та інших громадських місцях є порушенням правил ліцейного етикету. Будь-які напої із вмістом алкоголю заборонені для вживання в ліцеї; так само заборонена поява в ліцеї, а також у громадському місці ліцеїста, який вжив алкогольний напій.

Адміністрація ліцею залишає за собою право при недотриманні «Правил життя в ліцеї» накладання стягнень аж до виключення з ліцею.

Порушення ліцеїстом або батьками вищезазначених правил передбачає таке:

1.  Усне зауваження співробітника ліцею.

2.  Письмове повідомлення вчителем, класним керівника у щоденнику або телефонна розмова з батьками щодо поведінки, ставлення до навчання, якості виконання домашніх завдань.

3.  Написання учнем пояснювальної записки на ім'я директора для прийняття адміністративного рішення та залучення матеріалів до особистої справи учня.

4.  Письмове повідомлення директора батькам учня про порушення та прийняті міри.

5.  Винесення догани учневі в наказі по ліцею.

6.  Призначення учню додаткового чергування по класу, ліцею.

7.  Залучення учня, батьків до відновлення зіпсованого майна класу, ліцею.

8.  Тимчасове вилучення у ліцеїстів мобільних телефонів, інших електронних приладів, які він використовує під час уроків, з подальшою передачею батькам учнів.

9.  Призупинка або відміна діяльності ліцеїста в ліцейному співуправлінні.
 10. Відміна встановлених ліцеїсту матеріальних та моральних заохочень.

11. Непредставлення ліцеїста на золоту (срібну) медаль, свідоцтво з відзнакою, похвальну грамоту, похвальний лист.

12. Виклик батьків до ліцею на співбесіду з класним керівником, заступником директора, директором.

13. Не допускання учня до уроків (до вирішення питання з батьками про причини його відсутності на уроках, первинний медичний огляд для допуску до контактів з іншими учнями, приведення учня до належного зовнішнього вигляду, для розслідування грубого порушення дисципліни).

14. Розгляд порушень на засіданні педагогічної ради, Батьківського комітету ліцею, Ради ліцею.

15. Відрахування учня з ліцею.

Примітки:

• дані правила докладно доводяться класним керівником класу до відома ліцеїстів на початку кожного навчального року;
  • батьки учнів особисто знайомляться з правилами поведінки для належної співпраці з ліцеєм .